• Проследяване на товари
  • ЧЗВ
  • Комуникация
  • Лесно връщане
  • блогове
  • Пазарувайте по марка
  • в продажба
СТЕПЕНАЛЕН ЦИЛИНДЪР

СТЕПЕНАЛЕН ЦИЛИНДЪР

СТЕПЕНАЛЕН ЦИЛИНДЪР

Türk Sanayi Market Müşteri Danışmanı Gunes
21/08/2024
0

Хидравличните системи за пренос на енергия могат да бъдат разгледани в две основни структури според техните принципи на работа. тези,

· Хидродинамични системи за пренос на енергия

· Хидростатични системи за пренос на енергия

1.1.ХИДРОДИНАМИЧНИ СИСТЕМИ ЗА ПРЕДАВАНЕ НА ЕНЕРГИЯ

В хидродинамичното задвижване се използва оборудване с неположително изместване. Основните принципи на работа на тези съоръжения са да повишават енергийните нива чрез ускоряване на течна (или газообразна) среда с помощта на техните крила.

(Тук v: Скорост на течната среда, ω: Скорост на въртене на лопатките, m: Маса на ускорената течна среда.)

Има два начина за увеличаване на енергийните нива (също валидни за нивото на налягане) на неположително оборудване, това са;

a-Увеличаване на количеството ускорена (предадена) маса чрез уголемяване на крилата.

b-Увеличаване на скоростта на течността.

За да се увеличи скоростта на течността, се използват стъпаловидни крилати конструкции (Фигура 3).

Следователно увеличаването на нивата на налягане, които могат да се използват с такива механизми, води до скъпи решения. Поради тази причина в системи, работещи на хидродинамичен принцип, обикновено се използва налягане до максимум 250 бара. Обикновено такива системи се предпочитат за приложения с ниско налягане, но с висок дебит. Освен това, тъй като кинетичната енергия в течността не може да се предава на дълги разстояния без загуба, при този тип задвижване помпата и турбината са разположени много близо една до друга.

Оборудването, използвано в редките механизми, при които този стил на задвижване се използва за предаване на мощност, е известно в индустрията като хидравличен съединител и преобразувател на въртящия момент. (Фигура 4)

Преобразувателите на въртящия момент и хидравличните съединители се използват в автомобили, селскостопански превозни средства и много системи за предаване на мощност (Фигура 5).

1.2.ХИДРОСТАТИЧНИ СИСТЕМИ ЗА ПРЕДАВАНЕ НА ЕНЕРГИЯ

При хидростатичното задвижване хидравличната течност, засмукана от резервоар от обемна помпа, се предава към хидромотора и цилиндрите чрез трансферни и управляващи елементи. Тези елементи се използват чрез преобразуване на хидравличната енергия в механична. (Фигура 6)

Хидравличното предаване на енергия намира приложение в промишлеността в две основни конструкции. Тези;

· Промишлени хидравлични приложения (Фигура 7): Тези видове приложения се използват най-вече в машинни инструменти, апарати и др. Вижда се в системите за предаване на енергия на стационарни хидравлични машини.

· Мобилни хидравлични приложения (Фигура 8): Мобилните хидравлични приложения се виждат в движещи се машини като работни машини и кранове. В такива системи структурата на захранващия блок и хидравличните клапани е различна от промишлените хидравлични приложения.

Разлики между индустриални хидравлични приложения и мобилни хидравлични приложения;

· При промишлени хидравлични приложения проблемите с пространството се срещат по-малко при монтиране на системата на машини. Следователно силовите агрегати могат да бъдат направени по-големи в такива конструкции.

Вентилите, използвани в промишлената хидравлика, не са свързани директно помежду си, връзките се правят чрез метални клинове, за да се образуват клапанни острови. Тези клинове трябва да съдържат много канали в сложни вериги. Следователно е важно да се проектират внимателно. В мобилните хидравлични приложения клапанните блокове могат да бъдат директно свързани един с друг. При индустриални хидравлични приложения работните налягания обикновено се избират по-ниски.

Оборудването, използвано както в индустриалните хидравлични приложения, така и в мобилните хидравлични приложения, е подобно едно на друго по отношение на тяхната физическа структура и работни методи.

2. ЕЛЕМЕНТИ, ИЗПОЛЗВАНИ В ХИДРОСТАТИЧНО ЗАДВИЖВАНЕ

2.1.ПОМПИ

Хидравличните помпи преобразуват механичната мощност в хидравлична мощност на помпата, използвана в хидростатичното задвижване, се вижда на фигура 9.

При хидростатичното задвижване се използват обемни помпи. Тези помпи абсорбират маслото в хидравличния резервоар под въздействието на атмосферното налягане, благодарение на вакуума, който създават в областите с нарастващ обем. След това, докато валът продължава да се върти, маслото се изтласква във веригата благодарение на областта с намаляващ обем, която се образува във вътрешната му структура (Фигура 10).

Текстово поле:

Тук работният обем на помпата е количеството масло, което теоретично може да изпомпва за едно завъртане.

Vg= πd2L/4 (cm2/4)

Помпите, които най-икономично отговарят на изискванията за високо налягане в хидравличните системи за предаване на мощност, са обемни типове. Обемната помпа създава налягане толкова, колкото съпротивлението, което среща, а нивото на налягането на хидравличната течност, която изпомпва, може постоянно да се променя пропорционално на съпротивлението, което среща в системата. Ако изходът на помпата е напълно затворен, може да възникне много високо налягане, което може да причини повреда на системата, в зависимост от въртящия момент на задвижващия двигател.

Предлагат се различни видове помпи в зависимост от техния дизайн.

-Класификация на помпите според променливостта на техните вътрешни обеми,

a-Помпи с фиксиран обем; Вътрешните обеми на тези помпи не могат да се променят, количеството хидравлика, която изпомпват в системата, е пропорционално на тяхната скорост на въртене.

ст разпределителна помпа

(Завъртете се в една посока

Коментари

Няма намерени мнения